Bundevin puter 170 g Granum

Puter od bundevinih semenki je ukusan, visokohranljiv namaz. Bundevin puter je postan proizvod.

491,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
491,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 2203021

Brend: Granum

Zemlja porekla: Srbija

Pakovanje: 170.00 g

Svojstva

Dobijen mlevenjem semenki golosemene bundeve jedinstveni ukus našeg bundevinog putera retko koga ostavlja ravnodušnim. Puter od bundevinih semenki je ukusan, visokohranljivi namaz, koji ima sačuvane sve dobre osobine bundevinog semena.


Sadrži: nezasićene masne kiseline: omega 6 i 9, koje pružaju dragocenu pomoć u borbi protiv holesterola i kardiovaskularnih oboljenja, aminokiseline: neophodne za normalno odvijanje mnogih životnih funkcija, minerale: gvožđe, cink – važan faktor u regulisanju zdravlja prostate, magnezijum, mangan, fosfor i selen, vitamine: E (moćan antioksidant), B3, PP.
Granum puter od bundeve dobitnik je prestižne nagrade Soil Association u kategoriji namaza 2006. godine.

Sastojci

Bundevino seme 97%, devičansko bundevino ulje 2.5%, morska so 0.5%.
Ne sadrže holesterol, hidrogenizovane masti, gluten ni kazein.

Za one koji bi da znaju više

Da li su biljni puteri kompanije Suncokret sirovi puteri, ili ne?
Odgovor na ovo pitanje je sledeći: semenke od kojih se Suncokretovi biljni puteri prave su veoma kratko termički obrađene, nisu pržene vec su tostirane. Ovo se radi kako bi proizvod bio 100% mikrobiološki čist i siguran za upotrebu, ai  kako bi se mogao duže održati.
Suncokretov, susamov, orahov i bundevin puter prave se od semenki koje su veoma blago termički obrađene, tostirane.
Jedini puter koji se dobija od jače termički obrađenih semenki je kikirikijev puter.
 
Proizvodi Suncokreta iz Hajdukova osvojili su pehar, veliku zlatnu medalju i 18 medalja za kvalitet na Međunarodnom poljoprivrednom sajmu i Novom Sadu i dobitnik su Soil Assosiation Organic Food Award 2006 prestižne nagrade Velike Britanije u oblasti organskih proizvoda.

Način pripreme

Pored toga što se koristi kao namaz, dodatak kačamaku i drugim kašama od žitarica, od bundevinog putera mogu se praviti izuzetno ukusni umaci i prelivi, koji se mogu servirati uz razne priloge. Dodatkom vode, limuna i začina uz ravnomerno mešanje možete pripremiti vrlo ukusan preliv za žitarice, umake, namaz za hleb ili osnovu za supu.
Izdvajanje ulja na površini proizvoda je uobičajena pojava, jer nisu korišćeni veštački dodaci. Pre upotrebe promešajte sadržaj teglice.

Nutritivne vrednosti

na 100g

Energetska vrednost (kcal): 587

Masti: 52 g

Ugljeni hidrati: 15 g

Proteini: 22 g

Pogledajte još i...

Aleksandrija

Prezla od prosa i heljde (sert. bez glutena) 300 g
239,00 RSD

Posno, bez laktoze, bez kazeina, bez konzervansa.

Libero Roast

Grčki mix Libero Roast
810,00 RSD / kg

Slana grickalica

Čika Perini hlebovi

Ječmeni beskvasni hleb 400 g Čika Perini hlebovi
190,00 RSD

Ječmeni integralni beskvasni hleb produžene svežine, pakovan u zaštitnoj atmosferi.

Bio Špajz

Balzamiko sirće iz Modene (organski proizvod) 250 ml Bio Špajz
615,00 RSD

Vrhunsko balzamsko sirće iz Modene. Porodica Milano bavi se proizvodnjom sirća od 1889. godine, na tradicionalan zanatski način.

Gušt

Humus 180 g Gušt
302,00 RSD

Humus, pasterizovani biljni namaz od leblebija. Koristiti kao namaz ili kao prilog uz jelo. Proizvod je bez glutena, aditiva i veštačkih boja. Napravljeno na starinski način. Proizvod je posan!

Gušt

Humus sa kombu algom 180 g Gušt
302,00 RSD

Humus je pogodan za korišćenje u ishrani vegetarijanaca i veganaca, kao kompletan proteinski obrok.

Macrobiotic Prom

Genie soja kobasica na vodi 200 g Macrobiotic Prom
303,00 RSD

Sojine kobasice pogodne za dane posta na vodi.