Čaj od cveta smilja 50 g IPLB Dr Josif Pančić

Smilje ublažava grčeve, poboljšava lučenje žuči, olakšava varenje i pomaže kod upale žučne kese, uz antiseptička i insekticidna svojstva.

240,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
Proizvod je nedostupan.
Total:
240,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 505105

Brend: IPLB Dr Josif Pančić

Zemlja porekla: Srbija

Pakovanje: 50.00 g

Svojstva

Koristi se kao sredstvo za ublažavanje grčeva, stimulisanje i olakšavanje lučenja žuči, za olakšanje varenja i ublažavanje tegoba kod upale žučne kese. Takođe se koristi kao antiseptik i insekticid.

Cvet smilja sadrži flavonoide, etarsko ulje, ftalide, skopoletin, umbeliferon, eskuletin, piranonske derivate, arenarin, tanine i gorke supstance.

Latinski naziv i familija: Helichrysum arenarium L. (Asteraceae). Stabljika je uspravna, belo vunasto dlakava sa mnogo listova. Listovi su celi, sivo pustenasto dlakavi, u donjem delu stabljike duguljasto-lopatičasti, u gornjem linearno-lancetasti.
Glavice su sitne, u gustim, terminalnim gronjama. Listovi involukruma su žuti ili narandžastožuti. Cvetovi su zlatnožuti. Raste u stepskim i peščarskim predelima Evrope, u podunavskim peščarama severne i istočne Srbije, u Deliblatskoj peščari i na peskovitim i suvim mestima.

Napomena

Smilje (Helichrysi flos) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 3, 37, 101.

Način pripreme

Kafenu kašičicu cveta smilja preliti šoljom (200 ml) ključale vode, ostaviti da odstoji 10 minuta, procediti. Piti 3 puta dnevno po šolju nezaslađenog čaja 15-30 minuta pre jela.

Pogledajte još i...

Artfood

Smoothie sok mango i ananas 250 ml Artfood
227,00 RSD

Kašasti voćni sok od grožđa, jabuke, manga, ananasa, banane i pomorandže: blednirano najfinije sveže voće i sokovi. Proizvod je bez dodatog šečera, konzervansa, boja i aroma, pasterizovan na 85C. Proizvod je bogat prirodnim vlaknima i vitaminima prisutnim u voću.

Macrobiotic Prom

Proseni napitak u prahu Blend 240 g Macrobiotic Prom
362,00 RSD

Napitak od prosa u prahu, posno, pun ukus, vegan, bez laktoze, bez kazeina, bez palmine masti. 

Alpro

Napitak od badema Original 1 l Alpro
505,00 RSD

Sterilisan napitak na bazi badema, bademovo mleko, sa dodatkom kalcijuma. Izvor vitamina E, sa dodatkom kalcijuma i vitamina B2, B12, D. Samo 24 kalorije u 100 ml proizvoda. Bez mlečnih belančevina i glutena.

IPLB Dr Josif Pančić

Kora krušine 80 g IPLB Dr Josif Pančić
330,00 RSD

Koristi se kao sredstvo za čišćenje kod zatvora. Ne preporučuje se produžena upotreba kao ni upotreba za vreme trudnoće i dojenja. 

IPLB Dr Josif Pančić

Čaj od lista sene 80 g IPLB Dr Josif Pančić
398,00 RSD

Koristi se kao blago sredstvo za čišćenje kod blažih i akutnih opstipacija (zatvora). Ne preporučuje se upotreba u trudnoći, za vreme dojenja i kod opstrukcije gastrointestinalnog trakta i akutnih crevnih inflamatornih oboljenja.

Sanaterra

Kokosovo mleko (organski proizvod) 200 ml Sanaterra
312,00 RSD

Organsko kokosovo mleko dobijeno iz svežeg kokosovog oraha, 100% prirodni sastojci.

Bez dodatog šećera

Loveberry

Matični sok od aronije 1 l Loveberry
1.205,00 RSD

100% hladno ceđeni sok od aronije. Bez dodataka. Matični sok od aronije dobijen procesom hladnog ceđenja pažljivo odabranih bobica aronije.

Biotta

Mutni voćni sok od nara (organski proizvod) 500 ml Biotta
770,00 RSD

Sok nara ima zaštitnu ulogu kod ateroskleroze i hipertenzije i antikancerogeno dejstvo. Ovi crveni plodovi su se kultivisali čak i u drevnim vremenima i smatrane su simbolima lepote i plodnosti. Biotta proizvodnja ima partnere u Turskoj koji su stručnjaci u oblasti organskog uzgoja nara i znaju sve što je potrebno da se zna o branju ove voćke vrhunskog kvaliteta.

Adonis d.o.o.

Čaj od herbe rastavića 50 g Adonis
179,00 RSD
Rastavić se koristi kao diuretik - dejstvo saponina i flavonoida, antidijaroik, anthelmintik i hemostiptik. Pomaže u lečenju malokrvnosti, arterioskleroze, gihta i bolesti urinarnog trakta.

IPLB Dr Josif Pančić

Rtanjski čaj 80 g IPLB Dr Josif Pančić
336,00 RSD

Koristi se za ublažavanje tegoba kod upale mokraćnih kanala, organa za disanje i varenje. Spolja protiv upale kože i sluzokože.