Čaj sa plodovima aronije i crne ribizle 100 g Adonis

Podržava zdravlje srca i krvnih sudova, reguliše šećer u krvi i ublažava tegobe poput glavobolje, grčeva i povišenog pritiska.

303,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
303,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 505015

Brend: Adonis

Pakovanje: 100.00 g

Svojstva

Severnoamericki Indijanci koristili su aroniju za ishranu tako sto su plodove sušili ili mleli, pa ih kombinovali sa mesom i kao dodatak pogačama. Sveže plodove upotrebljavali su najčešće kao lek za stomacne tegobe a čaj od listova aronije za vidanje rana.

 

Aronija je prava riznica makro i mikro elemenata kao što su gvožđe, kalcijum, bakar, jod, bor, molibden, mangan, kalijum i kobalt, te vitamini C, P, PP, B6, B2, E i provitamin A. Od svega što se nalazi u zrelim plodovima crne aronije, najvažnije su bojene materije, antocijani. Nađeno je 1480 mg antocijana na 100gr svežih plodova, dok je koncentracija proantocianidina bila 664 mg na 100 grama. Ništa manju količinu antocijana sadrži i crna ribizla.

 

Utiče na normalnizaciju nivoa triglicerida i holesterola. Reguliše nivo šećera u krvi i prevenciju kardio-vaskularna oboljenja. Poboljšava cirkulaciju krvi, pa time pomaže kod glavobolje i migrene. Pomaže kod povišenog krvnog pritiska i masnoća u krvi. Smiruje grčeve i bolove creva. Preporučuje se osobama izloženim povećanim fizičkim i psihičkim naporima, dijabetičarima,
rekonvalescentima i kod prehlada. Koristi se i kao čaj za uživanje i opuštanje.

 

Ove informacije nisu zamena za stručna mišljenja vašeg lekara, farmaceuta ili drugog zdravstvenog radnika u ovoj oblasti stručnosti. Stoga Vas molimo da uvek pročitate uputstvo za upotrebu koje je deklarisano na samom kupljenom proizvodu i da se pridržavate navedenih informacija.

Sastojci

Plodovi divlje jabuke 40%, plodovi aronije 20%, plodovi crne ribizle 20%, cvetovi hibiskusa 18%, aroma 2%.

Napomena

Čuvati na suvom i hladnom mestu bez direktnog izlaganja sunčevoj svetlosti. Vodite računa da čajeve ne držite u istom prostoru sa začinima jakog mirisa.

Način pripreme

Jednu kašiku čaja preliti sa 2 dl ključale vode, ostaviti poklopljeno 15 minuta i procediti.

Pogledajte još i...

Macrobiotic Prom

Sojin napitak u prahu Blend 240 g Macrobiotic Prom
362,00 RSD

Sojin napitak u prahu. Posno, bez laktoze, pun ukus, vegan, bez kazeina, bez palmine masti.

IPLB Dr Josif Pančić

Čaj kopriva list 50 g IPLB Dr Josif Pančić
316,00 RSD

Koristi se za ublažavanje tegoba kod infekcija urinarnog trakta, kamena u bubregu u žuči, reumatizma, za zaustavljanje krvarenje. Tradicionalno se primenjuje kod malokrvnosti i za jačanje organizma.

IPLB Dr Josif Pančić

Beli slez 50 g IPLB Dr Josif Pančić
598,00 RSD

Koristi se kao sredstvo za ublažavanje nadražaja na kašalj, za ispiranja kod zapaljenja sluznica gornjih delova organa za disanje, kod katara želuca i creva, kiseline u želucu, a spolja kao oblog kod zapaljenja i opekotina na koži. 

Bez dodatog šećera Organski proizvod

Nisha

Matični sok šumske borovnice (organski proizvod) 500 ml Nisha
1.021,00 RSD

Organski matični sok šumske borovnice. 100 % voće. Bez konzervansa. Bez dodatog šećera. Hladno ceđeno, pasterizovano.

Artfood

Matični sok od nara 500 ml Artfood
1.032,00 RSD

Hladno ceđeni matični sok  nara. Nar je prirodni izvor vitamina C, B5 i kalijuma. Smatra se prirodnim antioksidansom i pozitivno deluje na nivo hormona u telu.

Bez dodatog šećera Organski proizvod

The Bridge

Napitak od pirinča sa bademom (organski proizvod) 250 ml The Bridge
171,00 RSD

Napravljen od badema i italijanskog pirinča, ovaj biljni napitak je ukusna i lagana zamena za mleko. Prirodno bez glutena.

Uljarica plus d.o.o.

Jogurt od soje 500 ml Uljarica plus
227,00 RSD

Jogurt od soje: prirodan i zdrav, bez laktoze i bez holesterola, visoka hranljiva vrednost,  lako svarljiv, ne izaziva alergije.

IPLB Dr Josif Pančić

Bela imela 80 g IPLB Josif Pančić
331,00 RSD

Koristi se za snižavanje povišenog krvnog pritiska, kod reume i kao pomoćno sredstvo u terapiji tumora.

Bio Špajz

Kakao prah (organski proizvod) 200 g Bio Špajz
688,00 RSD

Kakao prah iz organske proizvodnje - prirodan izvor minerala i vitamina. Klasa I.