Koprinus komatus u prahu 50 g Rick's technology

Sušeni prah gljive Koprinus komatus (Coprinus comatus) koristi se u lečenju dijabetesa i kao prevencija dijabetskih kardiovaskularnih oboljenja.

1.708,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
1.708,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 1424012

Brend: Rick's technology

Pakovanje: 50.00 g

Svojstva

Dlakava gljiva ili Coprinus Comatus bogata je kalijumom, kalcijumom, gvožđem, bakorm, cinkom, nijacinom, a natrijum sadrži u maloj količini. U sastavu gljive nalaze se proteini i preko 50% polisaharida koji su sa medicinskog stanovišta najznačajniji sastojak lekovitih gljiva. Ova gljiva sadrži i dvadeset slobodnih aminokiselina, od kojih 8 esencijalnih, koje telo ne može samo da proizvodi.

Ova gljiva koristi se u lečenju dijabetesa, reguliše nivo šećera u krvi, ima antiupalno dejstvo i iznad svega, ima sposobnost prevencije dijabetskih kardiovaskularnih oboljenja. Ima zaštitni efekat na Langerhansova ostrva (ćelije koje produkuju hormone u pankreasu).
Uspešno se koristi i u terapijama protiv hemoroida i problema probavnog trakta.

Energetske i nutritivne vrednosti za 1 dozu:
Energetska vrednost: 3.46kJ/0.82kcal
Ugljeni hidrati 0.11 g, masti <0.1 g, proteini <0.1 g

Način primene

Doziranje i način primene: Odrasli 3 puta dnevno po 1 kašičicu za espreso ( oko 300 mg), posle obroka.
Uz pravilnu ishranu i umerenu fizičku aktivnost pomaže održavanju fiziološkog nivoa glukoze u krvi.

Sastojci

Prah velike gnojištarke (Coprinus Comatus) 100 %.

Napomena

Proizvod nije namenjen osobama sa preosetljivošću na sastojke gljiva ili neki od sastojaka gljive Coprinus Comatus, deci mlađoj od 18 godina, trudnicama i dojiljama.

Preporučuje se oprez kod pacijenata na terapiji oralnim antidijabeticima ili insulinom zbog mogućeg potenciranja dejstva lekova (hipoglikemija).

Tokom korišćenja proizvoda ne konzumirati alkoholna pića zbog mogućeg ispoljavanja simptoma intolerancije (crvenilo lica, mučnina, povraćanje, agitacija, palpitacije).

Čuvati na temperaturi do 25°C, van domašaja dece.
Rešenje Ministarstava Zdravlja RS broj 4182/2013 Od: 16.09.2013.

Pogledajte još i...

Shirko

DMSO 70% prirodna emulzija protiv jakih bolova 100 ml Shirko
2.558,00 RSD
Ubrzava zarastanje rana, opekotina i povrede mišića. Koristi se i kod oštećenih tkiva izazvanih hemoterapijom, gljivičnih infekcija i izuzetno visokog krvnog pritiska.

Rick's technology

Koprinus komatus 100 kapsula 30 g Rick's technology
1.485,00 RSD

Koprinus komatus (Coprinus comatus) - gljiva Velika gnojištarka.

Sahul

Ajurvedska pasta za zube od nima 100 g Sahul
391,00 RSD

Biljna zubna pasta, jača, osvežava i štiti.

Superhrana

Crna maka (organski proizvod) 100 g Superhrana
576,00 RSD

Maka doprinosi održavanju normalnog fizičkog i mentalnog zdravlja. Poznata i kao peruanski Žen-šen. Koristi se više od 3000 godina. Adaptogena biljka. Nutritivno bogat koren.

Superhrana

Ašvaganda u prahu (organski proizvod) 100 g Superhrana
722,00 RSD

100% organska ašvaganda u prahu. Poznata kao indijski Žen-šen. Pravi je rudnik minerala i biološki vrednih supstanci. Stimuliše rad mozga, pamćenje i koncentraciju. Jača imunitet i povećava otpornost organizma na infekcije.

We are one

Brahmi prah 100 g We are one
830,00 RSD
100 % Sirovo. 100 % prirodno. 100 % vegan. Bez aditiva. Premium kvalitet.

Sinefarm

Kapi od artičoke 30 ml Sinefarm
310,00 RSD

Kapi od artičoke pomažu pravilnu funkciju jetre i žuči.

Marnys

Origano ulje (organski proizvod) 30 ml Marnys
2.357,00 RSD

Marnys ulje origana je čisto, standardizovano, etarsko ulje divljeg, mediteranskog origana (Origanum minutiflorum) sa 81.69% karvakrola. Ovo etarsko ulje divljeg origana sa aktivnim komponentama, monoterpenskim fenolima (karvakrol i timolol), zbog svog višestrukog dejstva, ima široku primenu, kako u narodnoj, tako i u naučnoj medicini.