Deo stik kokos 30 ml Herbateria

Kokos - miris kokosa - miris kokosovog oraha, miris leta, plaže, mora. Potpuno prirodan dezodorans izrađen od bezbednih biljnih sirovina i etarskih ulja. Apsolutno bezbedan deo-stik, nema nikakvih veštačkih dodataka u svom sastavu. Bez aluminijuma i parabena.

315,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
Proizvod je nedostupan.
Total:
315,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 1206055

Brend: Herbateria

Zemlja porekla: Srbija

Pakovanje: 30.00 ml

Svojstva

Znoj sam po sebi nema miris, već bakterije koje ga razlažu dovode do nastanka neprijatnog mirisa. Zato naš prirodni dezodorans sadrži etarska ulja koja deluju antibakterijski i sodu bikarbonu koja onemogućava razvoj bakterija, usled stvaranja bazne sredine.

O aluminijumu i parabenima
Ovaj deo-stik ne sadrži aluminijum, te ne začepljuje pore. Aluminijum koji je sadržan u dezodoransima može lako preko pazuha da dospe u limfne čvorove ispod pazuha i dalje po čitavom organizmu. A aluminijum je doveden u vezu sa povećanom sklonošću za razvoj raznih oboljenja kao što su zaboravnost, Parkinsonova bolest, Alchajmerova bolest.

Konzervansi koji se koriste u dezodoransima na policama rafova u našim trgovinama su uglavnom parabeni. Parabeni su pronađeni u tkivu raka dojke i dokazan je njihov estrogeni efekat (vezuju se za estrogene receptore i u organizmu imitiraju dejstvo ovog hormona). Parabeni zbog svog estrogenog dejstva mogu pospešiti razvoj tumora dojke. Pa ako u sastavu dezodoransa koji sada koristite ima neki od sledećih sastojaka: methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, ili benzylparaben, znajte da u svoj organizam unosite opasne konzervanse. A ove sastojke ćete naći u sastavu većine kozmetičkih proizvoda., samo pogledajte sastav svojih preparata u kupatilu.
 
Pošto je ustanovljeno da su parabeni prisutni u do 90% uzoraka tumora dojke, ipak se nije ustanovilo da li su baš oni uzročnici raka. Američka agencija za hranu i lekove je dala zaključak da je “potrebno vršiti dalja istraživanja” da bi se dokazalo da li parabeni i aluminijum izazivaju rak ili druga teška oboljenja.
 
A dok se ta “dalja istraživanja” ne sprovedu, izbor je na Vama. U svakom slučaju bezbedni prirodni dezodoransi bez ijedne veštačke supstance su garancija da u svoj organizam ne unosite opasne sastojke.

Sastojci

Ši buter, kakao buter, kokosovo ulje, soda bikarbona, vosak, miris kokosa.

Pogledajte još i...

Željko Zeljković

Sapun od kozjeg mleka sa dodatkom kamilice 70 g Zeljković
130,00 RSD

Ručni rad. Sapuni nisu testirani na životinjama.

S. V. Products

Ajurvedski sapun Chandrika 75 g S.V. Products
260,00 RSD

Da li vam je potreban odmor od svakodnevne upotrebe hemikalija? Čandrika sapun je ekonomičan i prijatan promoter zdravlja kože.
Kada je 1940. godine Šri Kešavan Vaiđar stvorio prvi Čandrika ajurvedski sapun, ajurvedski kozmetički proizvodi nisu se još uvek proizvodili serijski. Čandrika ajurvedski sapun se pravi od čistog kokosovog ulja, sandalovog ulja, pačulija i drugih biljaka. Ne sadrži bilo kakve životinjske masti niti je testirana na životinjama. U potpunosti se sastoji od čistih biljnih ulja.

Biofield Care

Flaster B.E.Well Biofield Care
4.933,00 RSD

Podiže nivo energije. Popravlja raspoloženje. Povećava pažnju i fokus. Doprinosi kvalitetu sna.

Željko Zeljković

Sapun od kozjeg mleka sa kukuruznim grizom 70 g Željko Zeljković
130,00 RSD

Kozji sapun, za piling. Ručni rad. Sapune od svežeg, nekuvanog kozijeg mleka ručno pravi po receptu naših baka i prabaka Željko Zeljković iz Kikinde. Blagog su mirisa i veoma pogodni za osetljivu i obolelu kožu i preporučuju se osobama koje pate od kožnih oboljenja ili su alergične na industrijske sapune.

Aromatherapist

Ši maslac 120 ml Aromatherapist
1.150,00 RSD

Ši maslac (shea), hladno ceđeni. Ši, karite ili afrički maslac je oduvek predstavljao spas za suvu kožu na velikim vrućinama u Africi. Zapravo je to i njegov najbolji test. On dubinski prodire u sve slojeve kože i obezbeđuje koži potrebne minerale za normalno funkcionisanje a pored toga je i štiti.

Ms Beerskin

Gel za tuširanje i kupanje Chill out 440 ml Ms Beerskin
540,00 RSD

Chill Out je pH uravnotežen hidrantni i umirujući gel za tuširanje i kupka za svakodnevnu upotrebu.

Shenemil

Osveživač daha 2fresh 100 ml Shenemil
552,00 RSD

Prirodna aromatična voda. Osvežava dah i neutrališe zadah iz usta. Sprečava nastanak karijesa.