Fruktoza 200 g Lučar

105,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
Proizvod je nedostupan.
Total:
105,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 3502001

Brend: Lučar

Zemlja porekla: Turska

Pakovanje: 200.00 g

Svojstva

Fruktoza ili voćni šećer koji se nalazi u voću i medu, koristi se kao zaslađivač za pripremu svih vrsta poslastica. Ne dovodi do naglog skoka šećera u krvi, te je pogodna za ishranu dijabetičara.

Slađa je od saharoze 1.5 puta, pa se prilikom upotrebe stavlja u manjim količinama. Iz ovog razloga preporučuje se i svima koji vode računa o energetskom unosu, odnosno osobama na redukcionim dijetama.

Nutricionisti fruktozu smatraju hranljivom materijom, preporučljivom pre jela ili u slučaju dužeg fizičkog opterećenja.

Način primene

Može se koristiti kao zaslađivač u pripremi različitih obroka i napitaka.

Čuvati na suvom mestu, na sobnoj temperaturi, bez direktnog uticaja sunčeve svetlosti.

Sastojci

Prečišćena i kristalizovana D-fruktoza.

Način pripreme

Kolač od suvih šljiva sa fruktozom

Vreme pripreme: 40 minuta

Sastojci: 30-35 komada suvih šljiva, 6 kašika fruktoze, 4 kašike soka od narandže, 2 kašike narendane narandžine kore, 2 kašike cimeta u prahu, 8 belanaca, 1 do 2 kašike kokosovog ulja.

Priprema: šljive skuvajte, očistite od koštica, ocedite i sameljite u blenderu. Dodajte cimet, sok i koru od narandže. Sve dobro izmešajte. Umutite belance i fruktozu u čvrstu penu, dodajte u nju pripremljenu smesu sa šljivama, i sipajte u tepsiju premazanu kokosovim uljem. Pecite na 180 stepeni oko 25 minuta, dok kolač ne porumeni. Isecite na kockice željene veličine i poslužite uz čaj. Prijatno!

Nutritivne vrednosti

na 100g

Energetska vrednost (kcal): 400

Masti: 0 g

Zasićene masti: 0 g

Ugljeni hidrati: 100 g

Ugljeni hidrati (šećeri): 100 g

Proteini: 0 g

So: 0 g

Pogledajte još i...

Bez dodatog šećera

Momentous

Urmolada namaz sa malinom 350 g Momentous
713,00 RSD
Namaz sa urmom i malinom. U urmoladu se ne dodaju šećer, ulje, emulgatori, aditivi, konzervansi i arome.

Kari
670,00 RSD / kg

 

Bez dodatog šećera

Momentous

Urmolada namaz sa narandžom 350 g Momentous
632,00 RSD
Namaz od urme i narandže.
Bez dodatog šećera

Momentous

Urmolada namaz nougat 220 g Momentous
632,00 RSD
Namaz od urmi, lešnika, šargarepe i najfinijeg organskog kakao praha.

Bio Špajz

Zeleno sočivo (organski proizvod) Bio Špajz
1.330,00 RSD / kg

Zeleno sočivo iz organske proizvodnje je lako svarljiva mahunarka bogata energijom.

Granum

Hladno ceđeno devičansko bundevino ulje 250 ml Granum
1.367,00 RSD

Bundevino ulje deluje na čitav organizam, odnosno na više funkcionalnih sistema: urogenitalni, digestivni, kardiovaskularni, endokrini, nervni, koštani, mišićni, zglobove i kožu.

Lučar

Integralno pšenično brašno 1 kg Lučar
121,00 RSD

Integralno pšenično brašno. Proizvod dobijen mlevenjem celog zrna pšenice.

Bio Špajz

Balzamiko sirće iz Modene (organski proizvod) 250 ml Bio Špajz
615,00 RSD

Vrhunsko balzamsko sirće iz Modene. Porodica Milano bavi se proizvodnjom sirća od 1889. godine, na tradicionalan zanatski način.

Bez dodatog šećera Organski proizvod

Bio Špajz

Cejlonski cimet (organski proizvod) 150 g Bio Špajz
562,00 RSD

Organski cejlonski cimet u prahu bez kumarina.