Čaj kičica 80 g IPLB Dr Josif Pančić

Koristi se kao gorko sredstvo za poboljšanje apetita i za ublažavanje tegoba kod peremećaja u varenju.

245,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
245,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 505088

Brend: IPLB Dr Josif Pančić

Zemlja porekla: Srbija

Pakovanje: 80.00 80 g

Svojstva

Kičica je gorak tonik. Upotrebljava se u obliku vodenog ekstrakta, praška, vina i tinkture. Ulazi u sastav gorkih čajeva za stomak (pojačava apetit i protiv svih smetnji organa za varenje, nadimanja, teškog varenja, grčeva). Pomaže pri groznici, raznim prehladama. Čisti organizam od otrova, jača krv (kod  malokrvnosti).  

Način primene

Dve kafene kašičice kičice (Centauri herba conc.) preliti šoljom (200ml) ključale vode. Sud poklopiti i ostaviti da stoji 15 minuta. Procediti i piti dva do tri puta dnevno po šolju čaja pola sata pre jela.

Za one koji bi da znaju više

Kičica se u narodu zove još i: ger, gorka kitica, gorko zelje, grozničavka, drago cvijeće, dupčić, zlatna žuč, jezernica, kinin, kitičica, mali stozlatnik, orno zelje.

 

Kičica je dvogodišnja, zeljasta biljka manjeg rasta sa sitnim cvetićima crvene boje. Stablo je čvrsto, gotovo četvrtasto, golo, šuplje, pri vrhu razgranato, visine do 40 cm, a debljine do 3 mm i vrlo često obraslo sitnim listićima. Lišće je sitno, retko raspoređeno, naspramno, skoro sedeće, duguljasto-jajasto, do 4 cm dugačko, po ivicama celo, golo i sjajno. Prizemni listići su poređani unakrsno u pršljenove. Cvetovi formiraju cvast na vrhu stabla i imaju levkastu, petozubu krunicu, ružičaste ili svetlo crvene boje. Cveta celog leta. Kod stare i na suncu osušene biljke cvetovi su izbledeli. Vrlo je gorka ali nije otrovna.

 

Raste svuda, a najviše po vlažnim brdskim i planinskim livadama, mestimično u velikim skupinama, treba je brati dok je u cvetu (ne sme se čupati, nego se gornja polovina stabljike pažljivo odseca makazama).

Pogledajte još i...

Alpro

Napitak od soje bez dodatog šećera 1 l Alpro
440,00 RSD

Sterilisani napitak na bazi soje bez dodatka šećera, sa dodatkom kalcijuma, proizvod proizveden prema proizvođačkoj specifikaciji. Dobar izvor proteina, nizak sadržaj zasićenih masti uz dodatak kalcijuma i vitamina B2, B12, D. Bez glutena, bez pšenice, bez laktoze. Bez dodataka veštačkih zaslađivača, konzervansa, boja.

Nisha

Matični sok od crne zove (organski proizvod) 500 m
950,00 RSD

Organski matični sok crne zove. 100 % voće. Bez konzervansa. Bez dodatog šećera. Hladno ceđeno. Pasterizovano.

IPLB Dr Josif Pančić

Čaj od žalfije 50 g IPLB Dr Josif Pančić
315,00 RSD

Koristi se kao blago sredstvo kod poremećaja u varenju i prekomernog znojenja. Spolja za ispiranje ili premazivanje sluzokože usne duplje i grla kod različitih zapaljenskih procesa. Ne upotrebljavati duže od 2 nedelje u kontinuitetu. 

Lookin'fit

Čaj Detox - za detoksikaciju 100 g Lookin'fit
860,00 RSD

Odličan ukus sa snažnim zdravstvenim benefitima.

IPLB Dr Josif Pančić

Čaj od lipe 50 g
422,00 RSD

Koristi se za preznojavanje kod prehlade i gripa i za ublažavanje tegoba kod različitih vrsta kašlja. Koristi se i kao blago sredstvo za umirenje.

Zajic

Napitak od heljde u prahu 300 g Zajic
485,00 RSD

Biljni napitak u prahu je zdrav i lako svarljiv proizvod visoke nutritivne vrednosti. Proizvedeno od genetski nemodifikovanog zrna i predstavlja izvor proteina, vitamina, minerala i ugljenohidrata koji sporo sagorevaju. Ne sadrže holesterol, laktozu i gluten.

IPLB Dr Josif Pančić

Filter čaj od lista koprive 20 kesica IPLB Dr Josif Pančić
282,00 RSD
Za ublažavanje pojačanih menstrualnih krvarenja i krvarenja iz hemoroida, kao i kod povišenog nivoa šećera u krvi.

Nisha

Ledeni čaj čaga i borovnica (organski proizvod) 200 ml Nisha
205,00 RSD

Organski ledeni čaj sa ekstraktom čage i matičnim sokom šumske borovnice. Bez konzervansa. Bez dodatog šećera. Pasterizovano.