Maltex - ekstrakt ječmenog slada 460 g Old gold

Bez dodatog šećera

Malteks je prirodni proizvod dobijen ekstrakcijom celog zrna ječmenog slada. Bogat je maltozom i predstavlja odličnu zamenu za beli šećer. Deluje umirujuće na suv kašalj, olakšava iskašljavanje. Malteks je takođe osnova za pripremanje piva u domaćinstvu i mini pivarama. Odlična je zamena za med i šećer.

567,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
567,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 1420003

Brend: Old gold

Zemlja porekla: Srbija

Pakovanje: 460.00 g

Svojstva

Malteks je prirodni proizvod dobijen ekstrakcijom celog zrna ječmenog slada. Bogat je maltozom i predstavlja izvanrednu zamenu belog šećera. Preporučuje se deci, trudnicama, sportistima, starijim osobama, rekonvalescentima kao prirodno izbalansirana smeša ugljenih hidrata (šećera), vitamina, minerala koji obezbeđuju organizmu dugotrajan izvor energije. Deluje umirujuće na suvi kašalj, olakšava iskašljavanje.

Koristi se kao prirodni nebeljeni zaslađivač raznih jela i pića, jedna i po kašičica zamenjuje jednu kašičicu šećera, uz umanjeno dodavanje tečnosti. Izvanredan je prirodni poboljšivač za pekarske i konditorske proizvode u domaćinstvu i industriji. Dodaje se u količini 10-25 grama na kilogram brašna. Proizvodima produžava trajnost, svežinu, smanjuje lom. Malteks je osnova za pripremanje piva u domaćinstvu i mini pivarama.

Sastojci

Maltoza, glukoza, fruktoza, malotrioza, belančevine, minerali: Na, K, u prirodno izbalansiranom odnosu), P, Ca, Mg, Fe; vitamini kompleks B vitamina, provitamin vitamina A. Ne sadrži aditive i konzervanse. Bez dodatka šećera.

Sadrži: Suva materija 80-82 %, ukupne belančevine 4-5 %, ukupan aciditer 0.7-0.9 %, ph vrednost 5.6-6.0, masti <0.1 g, glukoza 5-15 %, fruktoza 1-10 %, maltoza 30-50 %, maltotrioza 8-12 %, viši šećeri 20-30 %.
Vitamini: Provitamin A 0.004 mg, vitamin B1 0.397 mg, vitamin B2 0.264 mg, vitamin B4 0.150 mg, vitamin B5 0.320 mg, vitamin B6 0.329 mg, vitamin E 0.05 mg.

Pogledajte još i...

Bez dodatog šećera Organski proizvod

Nisha

Namaz od divljeg šipurka (organski proizvod) 200 g
482,00 RSD

Organski voćni namaz od divljeg šipurka.

Organski proizvod
Novo

Just Superior

Choco vege krem (organski proizvod) 240 g Just superior
768,00 RSD

Sadrži 35% najfinijih lešnika zbog čeka je bogat vlaknima, a sadrži i proteine, različite minerale, vitamine i fitonutrijente. Ukus će i male i velike oboriti s nogu.

Artfood

Niskokalorični džem od šipurka sa stevijom light 220 g Artfood
389,00 RSD

Proizvod snižene energetske vrednosti sa fruktozom i zaslađivačem. Jedinstveni ukus sa 30% manje kalorija u odnosu na tradicionalni džem. Sa zaslađivačem dobijenim od biljke stevije.

Slavuj

Pahuljice od sirove heljde 300 g Slavuj
362,00 RSD

Pahuljice od heljde vrhunskog kvaliteta, prirodni izvor ugljenih hidrata, celuloze, vitamina i mikroelemenata.

Granum

Energetska štanglica - bar sa suncokretom i lanom 30 g Granum
56,00 RSD

Bar sa suncokretom i lanom.
Veganski proizvod, bez glutena i veštačkih dodataka.

Benlian food

Crveno sočivo 500 g Benlian food
220,00 RSD

Sočivo (leća) je mahunasto povrće. 


PROIZVOD JE DODAT U KORPU
Image of product added to cart