Sapun od kozjeg mleka sa kukuruznim grizom 70 g Željko Zeljković

Kozji sapun, za piling. Ručni rad. Sapune od svežeg, nekuvanog kozijeg mleka ručno pravi po receptu naših baka i prabaka Željko Zeljković iz Kikinde. Blagog su mirisa i veoma pogodni za osetljivu i obolelu kožu i preporučuju se osobama koje pate od kožnih oboljenja ili su alergične na industrijske sapune.

130,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
130,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 1208021

Brend: Željko Zeljković

Zemlja porekla: Srbija

Pakovanje: 70.00 g

Svojstva

Lekovitost kozjeg mleka je poznata zbog sadržaja vitamina: E, A, B6, i B12. Kozje mleko, takođe služi kao omekšivač koji prirodno daje vlažnost koži i blagotvorno je umiruje. Kombinacija jestivih ulja, kao osnovna sirobina i glicerinska baza obiluje vitaminima A, D, E i K kao i mineralima: kalcijumom, fosforom, natrijumom, kalijumom i gvožđem: omega-3 i omega-6 masnim kiselinama te brojnim antioksidantima i zahvaljujući njima hrani kožu, usporava njeno starenje, ubrzava regeneraciju  te je čini vitalnom i elastičnom. Posebno se preporučuje osobama sa ispucanom i suvom kožom kao i osobama obolelim od ekcema i psorijaze.
Poznato je da se i slavna Kleopatra, čije je ime već više od dve hiljade godina godina sinonim za lepotu, kupala u mleku. Prema predanjima, ona se kupala u mešavini kozjeg mleka i maslinovog ulja po kojoj su plivale ružine latice.
Kozje mleko je homogenizovano i lako probavljivo i deca koja su odrasla na njemu ne znaju za lekara - navodi predsednik udruženja kozara Željko Zeljković. Kukuruzni griz uklanja mrtve ćelije sa kože.

Sapuni Zeljković se izrađuju hladnim postupkom kako se pri prilikom izrade ne bi izgubili kvalitetni sastojci mleka, hranljive materije i vitamini. Pored mleka i kaustične sode za pravljenje sapuna koristi se i mešavina jestivih ulja - maslinovo, palmino, kukuruzno, bademovo, sojino ili suncokretovo. Da bi se smesa saponifikovala potrebno je 45 dana.
Ručno pravljeni sapuni čuvaju našu životnu okolinu.
Odličan za pranje kose. Sapuni nisu testirani na životinjama. Kontrolu vrši Zavod za javno zdravlje Kikinda.

Način primene

Pogodni su za osetljivu i obolelu kožu.
Posebno se preporučuje osobama sa ispucanom i suvom kožom kao i osobama obolelim od ekcema i psorijaze.

Sastojci

Sveže kozje mleko, kombinacija jestivih biljnih ulja, kaustična soda.

Pogledajte još i...

Aromatherapist

Serum za lice Blush 15 ml Aromatherapist
2.200,00 RSD

Umiruje upalna stanja, akne. Jako antibakterijko i antivirusno delovanje eteričnih ulja iz seruma Blush snažno deluje na smirivanje upalnih stanja, poput akni.

Aromatherapist

Gel za umivanje Neroli te voli 100 ml Aromatherapist
1.800,00 RSD

Pomaže koži da se regeneriše i održava vlažnost. Priprema za omiljeni ritual ishrane kože lica: tonik i serum pre spavanja.

Željko Zeljković

Sapun od kozjeg mleka sa dodatkom kamilice 70 g Zeljković
130,00 RSD

Ručni rad. Sapuni nisu testirani na životinjama.

Shenemil

Kupko gel za toplu kupku 500 ml Shenemil
498,00 RSD

Gel za potapanje u kadi.

Shenemil

Maska za negu kože sa izraženim venama na bazi gline 150 ml Shenemil
726,00 RSD

V clay mask - je prirodna maska na bazi gline koja omogućuje pojačan dotok krvi, sprečava gomilanje toksina i hrani kožu sa izraženim venama. Smanjuje bol, otok i težinu u nogama.

Ms Beerskin

Gel za tuširanje i kupanje Chill out 440 ml Ms Beerskin
540,00 RSD

Chill Out je pH uravnotežen hidrantni i umirujući gel za tuširanje i kupka za svakodnevnu upotrebu.

Shirko

Epsom soli 600 g Shirko
647,00 RSD

Očistite organizam od toksina izazvanih pesticidima u hrani, rentgena, antiperspiranata, lekova. Detoksikujte lice, telo i rešite se hemoroida, oticanja zglobova i reume, poboljšajte koncentraciju i san. Obezbedite Vašem organizmu više energije i svežine.

Shenemil

Maska za negu kose 150 ml Shenemil
726,00 RSD

Maska za negu kose i kože glave - H CLAY MASK je prirodna maska na bazi gline koja neguje, jača i vraća sjaj kosi. Efikasno obnavlja koren kose, uklanja nečistoće i suzbija seboreju i perut.

S. V. Products

Sandalov sapun Chandrika 75 g S.V. Products
260,00 RSD

Kombinujući rashlađujući i smirujući miris čistog sandalovog ulja sa omekšavajućim i hranljivim svojstvima kokosovog ulja, sandalov sapun Čandrika stvara čistu, zdravu i lepu kožu i održava Vas mladolikim i privlačnim. Bez životinjskih masti, veganski proizvod.