Amarant (organski proizvod) 450 g Bio Špajz

Organski proizvod

Amarant se može koristiti kao odličan izvor belančevina i kalcijuma. Naročito se preporučuje trudnicama i dojiljama, bebama i maloj deci, kao i fizički aktivnim ljudima.

559,00 RSD
Za komad. PDV je uključen u cenu.
-
+
kom
Total:
559,00 RSD

Besplatna dostava za narudžbine iznad 5.000 RSD!

Rok dostave unutar Srbije je kroz 1-3 radna dana.

Naruči telefonom

064 6412721

Šifra proizvoda: 4509023

Brend: Bio Špajz

Zemlja porekla: EU

Pakovanje: 450.00 g

Svojstva

Amarant je biljka poreklom iz Južne Amerike. Bila je jedna od osnovnih namirnica  Asteka. U novije vreme na amarant su skrenuli pažnju naučnici koji su uočili da u južnoameričkim oblastima u kojima se u ishrani koristi amarant, ma kako siromašne te oblasti bile, nema pothranjenih ljudi. Amarant je visoko hranljiva namirnica, može da raste i na vrlo slaboj zemlji i u sušnim periodima. Uz kinou, amarant se smatra jednom od biljaka koje su pravi ,,magacini'' hranljivih materija.

 

Amarant se može koristiti kao odličan izvor belančevina i kalcijuma. Naročito se preporučuje trudnicama i dojiljama, bebama i maloj deci, kao i fizički aktivnim ljudima. Amarant sadrži i lizin, amino kiselinu koju u drugim žitaricama nalazimo u mnogo manjoj količini. Kombinacija amaranta i neke žitarice čini izvor amino kiselna/belančevina koji je bolji od mesa i drugih namirnica životinjskog porekla. Zato se amarant preporučuje i svim ljudima koji prelaze na vegetarijansku ishranu ili poste.

 

Amarant ima rashlađujuće dejstvo na organizam, blag gorko-slatkast ukus. Svojim odlikama on jača pluća. Bogat je belančevinama 15-18%, vlaknima, amino kiselinama (lizin i metionin), vitaminom C i kalcijumom (amarant sadrži više kalcijuma, magnezijuma i silicijuma nego mleko.

Način primene

Amarant se može konzumirati za doručak, idealan za zimu i zbog svojih svojstava, za borbu protiv anemije, grčeva i dijabetesa zbog visokog sadržaja vlakana, proteina, vitamina i minerala. Dobra je alternativa testenini i pirinču.

Sastojci

Seme amaranta.
Alergen info: bez alergena.

Način pripreme

Dobro oprati šolju amaranta, preliti sa 3 šolje vode, dodati prstohvat soli i pustiti da provri, a zatim lagano kuvati 35 minuta na tihoj vatri. Kao prilog dodati povrće ili voće.

Nutritivne vrednosti

na 100g

Energetska vrednost (kcal): 371

Masti: 7 g

Zasićene masti: 1.5 g

Ugljeni hidrati: 65 g

Ugljeni hidrati (šećeri): 1.7 g

Vlakna: 7 g

Proteini: 14 g

So: 0.01 g

Pogledajte još i...

Bez dodatog šećera

Tref

Bar čokolada 50 g Tref
111,00 RSD

Ručno rađeno. Posno. Bez dodatih aditiva i šećera. 100% prirodni sastojci.

Bio Špajz

Ovsene pahuljice (organski proizvod) 200 g Bio Špajz
203,00 RSD

Ovsene pahuljice su od davnina deo ljudske ishrane. Mogu se koristiti u kašama, supama, hlebovima, poslasticama.

Soya food

Veganski namaz sa mirođijom 150 g Soya food
181,00 RSD

Pogodan je za dane posta kao i za vegetarijance i vegane. Proizvod je bez dodatog konzervansa, veštačkih boja i aroma.

Bio Špajz

Crni susam (organski proizvod) 200 g Bio Špajz
429,00 RSD

Semenke crnog susama. Odličan izvor kalcijuma i magnezijuma, bakra i cinka.

Bio Špajz

Skrob od tapioke (organski proizvod) 200 g Bio Špajz
240,00 RSD

Skrob-brašno od tapioke (organski proizvod). Najbolje rezultate daje u kombinaciji sa drugim brašnima bez glutena, za povezivanje i poboljšavanje strukture peciva. Zbog svoje izuzetno glatke i fine teksture koristi se za zgušnjavanje sosova, umaka i supa.

Hyperic

Kikiriki puter 270 g Hyperic
370,00 RSD

Bogat vlaknima, biljnim proteinima, omega 3 i omega 6 nezasićenim masnim kiselinama. Bez veštačkih dodataka i aroma.

Bio Špajz

Sočivo žuto (organski proizvod) 450 g Bio Špajz
552,00 RSD

Sočivo žuto blago nauljeno, bogato proteinima i vlaknima.

Simić voće

Čokoladirana šljiva punjena orasima 200 g Simić voće
292,00 RSD

Čokoladirana šljiva prelivena kakao prelivom. Posno.

Bio Špajz

Agava sirup (organski proizvod) 330 g Bio Špajz
575,00 RSD

Agava sirup - 100% prirodan zaslađivač, pogodan za dijabetičare, bez aditiva i konzervansa. Prirodni zaslađivač i odlična alternativa rafinisanim šećerima i veštačkim zaslađivačima. Ne sadrži gluten i može se koristiti kao preliv za voćne salate, palačinke, sladoled, kao i u kolačima.

Inventa Vita

Kupina prah 75 g Inventa Vita
1.238,00 RSD

Za 75 g, vakuumskom dehidratacijom dobijenog praha, upotrebljeno je oko 900 grama odabranih svežih plodova najvišeg kvaliteta.